STILLER TIL VAL: Kjetil Kvåle, Arnstein Menes og Hilmar Høl stiller alle til val i haust.
STILLER TIL VAL: Kjetil Kvåle, Arnstein Menes og Hilmar Høl stiller alle til val i haust. (Kollasje: Arkiv)

Her er dei godkjente vallistene so langt i Indre Sogn: Sjekk din kommune her

Til hausten er det kommuneval og den anledning har Porten.no laga ei oversikt over kva parti som stiller til val i kvar kommune.

Indre Sogn: I april gjekk fristen for å senda inn lister for kommunevalet, ut. 

Av dei totalt 32 partia som so langt har stilt valliste, har me valt ut topp fire av kvart parti. 

Årdal: 

I Årdal stiller fire parti til val. Arbeiderpartiet, Senterpartiet, Høgre og nykomar Raudt.

Arbeiderpartiet
1. Hilmar Høl
2. Anne Kauppi
3. Marie Helene Hollevik Brandsdal
4. Sigmund Solvoll

Senterpartiet
1. Aleksander Øren Heen
2. Thomas Norheim Moen
3. Hilde Horpen
4. Mats Lindborg

Høgre
1. Knut Arne Klingenberg
2. Trude Gjermo Nessestrand
3. Bjørn Thomas Haugen
4. Yamilys Krossøy

Raudt: 
1. Stephan Øren
2. Stine Torvund Stenersen
3. Hege Terese Olsen
4. Ole Petter Stenersen

Lærdal:

Senterpartiet:
1. Jan Geir Solheim
2. Gro Starheimseter
3. Viktor Yttri
4. Gunn Kirsti Offerdal

Arbeiderpartiet: 
1. Audun Mo
2. Janne Marie Reppen
3. Egil Natvik Vestrheim
4. Elin Bjørkum

Høgre:
1. Johannes Frøysland Einemo
2. Kathrine Mari Njåstad Blaaflat
3. Frøydis Helland
4. Knut Opdal

Sosialistisk Venstreparti
1. Jan Olav Fretland
2. Mathilde Grøttebø
3. Sæmund Stokstad
4. Anne Marie Hovland

Aurland:

Senterpartiet:
1. Trygve B. Skjerdal
2. Audhild Rogdo 
3. David Undrelid
4. Marianne Holme

Miljøpartiet dei Grøne:
1. Gøran Johansen
2. Kristoffer Ullern Hansen
3. Theres Moberg Kiboko
4. John Håland

Sosialistisk Venstreparti:
1. Abduljabbar M Al Ammouri
2. Linn Janette Underdal Skarsbø
3. John Erik Johnsen
4. Anne-Line Nesse Johnsen

Høgre: 
1. Monica Finden
2. Johannes Dalsbotten
3. Jonas Ure Hylland
4. Frode Magne Haaland Bekkestad

Arbeiderpartiet:
1. Per Are Flåm
2. Reidun Bøe Bjørgum
3. Leiv Jarle Bergheim
4. Elisabeth Grymyr Djønne

Venstre: 
1. Terje Horvei
2. Leif Inge Underdal
3. Trond Mjøs
4. Georg Olafr Hansen

Nye Sogndal:

I storkommunen nye Sogndal, vert Leikanger og Balestrand slått saman med saftbygda. Det gjeld òg partia. Åtte parti har stilt liste.

Arbeiderpartiet
1. Kjetil Kvåle
2. Henny-Kristin Asperanden Navarsete
3. Antonella P. Vidal Ottone
4. Ole André Aarvoll

Framstegspartiet
1. Rita Navarsete
2. Sigurd Sætre
3. Ivan Flåten
4. Ole Jørgen Fuglestad

Høgre
1. Arne Glenn Flåten
2. Solfrid Fossberg
3. Lars Trygve Sæle
4. Gunnhild Olstad Bøyum

Kristelig folkeparti
1. Frode Bøthun
2. Margrete Haug
3. Jorunn Alme Høines
4. Frode Kleppe Holgersen

Miljøpartiet dei grøne
1. Ståle Loftesnes
2. Lin Åm
3. Christian Zurbuchen
4. Nina Osdalen

Senterpartiet: 
1. Arnstein Menes
2. Karen Marie Hjelmeseter
3. Malen Røysum
4. Henrik Johannessen Selvåg

Sosialistisk venstreparti
1. Vibeke Johnsen
2. Anna Helen Hamre
3. Hans Christian Knudsen
4. Oddbjørn Bukve 

Venstre
1. Trude Risnes
2. Bjarte Haugen
3. Eva Marry Ramstad
4. Jan Arlid Rømmen

Vik

I Vik kommune har fire parti stilt liste til kommunevalet. 

Arbeiderpartiet
1. Roy Egil Stadheim
2. Aud Marit Berge Feidje
3. Bjarne Larsen
4. Heidi Irene Rennestraum

Høgre
1. Marta Sofie Vange
2. Ingvar Vangsnes
3. Dagfinn Otterskred
4. Siri Fjellanger

Senterpartiet
1.Eivind Helleland
2.Siri Wølneberg Bøthun
3. Ronny Holen
4.Målfrid Kristin Heggenes

Sosialistisk venstreparti
1.Bjørg Eldri Fritsvold
2.Dagny Berglie Vangsnes
3.Hanne Marie Malmedal Eriksen
4.Ottar Wiik

Luster

Seks parti har stilt liste til kommunevalet i Luster. 

Arbeiderpartiet 
1. Elin Hauge
2. Morten Johan Hovland Vigdal
3. Odd Atle Stegegjerdet
4. Vivian Kvam

Framstegspartiet
1. Ernst Veum
2. Mona Bolstad Pedersen
3. Arne J. Hauge
4. Erling Schønning Vigdal

Høgre
1. Geir Arve Sandvik
2. Ingar Norberg
3. Britt Dagrunn Brugrand
4. Bård Flattun Lilleeng

Kristeleg folkeparti
1. Beate Bondevik Lie
2. Oddny Urnes
3. Thorleiv Hurthi
4. John Oddvar Vinda

Senterpartiet
1. Ivar Kvalen
2. Marit Aakre Tennø
3. Per Steinar Sviggum
4. Marianne Bugge

Venstre
1. Jon Ove Lomheim
2. Kjell Melheim
3. Sandhya Karlsen Holene
4. Einvald Søreide Erichsen

Til toppen