HEIMESIGER: Geir Steig frå Luster var raskast opp dei 1116 høgdemetrane.
HEIMESIGER: Geir Steig frå Luster var raskast opp dei 1116 høgdemetrane. (Foto: Molden Opp)

Molden Opp: Sjekk kor fort naboen sprang

Det vart heimesiger i årets Molden Opp. Me har heile resultatlista for dagens løp.

Luster: Geir Steig frå Luster kunne strekka ut hendene og konstantera at ingen var kjappare opp. Heimehåpet vann herreklassen med tida 51:18.

May Britt Buer frå Gular passerte målstreken eitt sekund før timen var gått, og vart med det raskaste kvinne. 

Molden Opp er eit årleg motbakkeløp i Luster. Løypa er omlag 7 kilometer og går frå Tørvis Hotell i Marifjøra ved Lustrafjorden til toppen Molden 1116 meter over havet.

Sjølv om førsteplassane er fordelte, ligg det mykje prestisje nedover på listene òg. For mange er det like viktig å slå naboen eller persen frå i fjor, som å klatra høgt på resultattavla.

Sjå om du ser nokre namn du kjenner under.

Resultatliste for Molden opp 2018  

D15-17: 1. Selina Asperheim Barsnes, ÅTIL, 1:10:23, 2. Stina Hillestad, Hafslo IL, 1:21:43.

D18-19: 1. Heidi Urnes, Balestrand IL, 1:23:58, 2. Andrea Haugen, Luster Telemark, 1:27:05.

D20-22: 1. Bertine Thorsnes Lefdal, IL Bjørn, 1:10:26, 2. Evine Westli Andersen, Løten O-lag, 1:16:39, 3. Elise Skeide Bakke, Eid IL, 1:33:13, 4. Andrea Skeide Bakke, Eid IL, 1:37:19.

D23-34: 1. Emilie Westli Andersen, Løten O-lag, 1:07:41, 2. Frøydis Hegnar, No team, 1:15:12, 3. Marita Hestetun, IL Jotun, 1:17:18, 4. Melissa Venes, NOTEAM, 1:18:25, 5. Elise Elvhøy, Sogndal Orientering, 1:18:39, 6. Kari Grinde, Sogndal IL, 1:19:02, 7. Linda Hildenes, NOTEAM, 1:19:12, 8. Dea Nykrem, Avery Dennison NTP, 1:22:03, 9. Julie Bøtun, Stavanger Friidrett Spirit, 1:29:28, DNF,Amalie Øvrebø, Luster IL, 00:00.

D35-39: 1. Ingunn  Hove, Førde IL, 1:06:17, 2. Merete Helgheim, Gloppen Friidrettslag, 1:13:04.

D40-44: 1. May Britt Buer, Gular, 59:59, 2. Gunvor Refsdal, Vik IL, 1:15:56, 3. Sonja Bøen, Luster treningssenter/IL Bjørn, 1:19:40, 4. Ellen Harbakk, Vik IL, 1:21:19.

D45-49: 1. Hanne Liland, Varegg/Fjellgeitene, 1:17:57, 2. Hilde Asperheim, Sogn CK/Sprekis, 1:24:01.

D50-54: 1. Anette Hauge, No team, 1:34:54.

D55-59: 1. Torunn Grut, Syril, 1:17:11.

D60-64: 1. Norunn Stavø, Florø TIF, 1:13:48.

M15-17: 1. Magnus Skeide Bakke, Eid IL, 59:18, 2. Markus Nes, Hafslo IL, 1:00:19, 3. Torbjørn Aaberge Nes, Sogndal IL, 1:02:12, 4. Henrik Farstad Skagen, Syril, 1:05:53, 5. Per Michael Thune, Sogndal IL, 1:07:32, 6. Vegard Lerum, Hafslo IL, 1:08:33, 7. Martin Skjerdal, IL Bjørn, 1:09:16, 8. Jonathan Hurthi, Vårliv 4H, 1:14:52.

M18-19: 1. Lars Øvrebø, Gaular IL, 57:17, 2. Eskil Hov, Kaupanger IL, 59:56, 3. Ola Seim, ÅTIL, 1:16:13.

M20-22: 1. Hans Johansen, Syril, 1:19:05.

M23-34: 1. Geir Steig, Luster IL, 51:18, 2. Ole Martin Erdal, Førde IL, 52:34, 3. Hallvard S Evjestad, IL Bjørn, 58:47, 4. Sondre Teigen Lillebostad, Sogn CK/Sprekis, 59:50, 5. Knut Kjørvik, Sogn CK/Sprekis, 1:00:36, 6. Casper Andersen, Sogndal IL, 1:00:37, 7. Håvard Nes, Nes Maskinering, 1:02:27, 8. Jakob Meløy, NTNUI, 1:02:40, 9. Eirik Hovland, ÅTIL, 1:03:34, 10. Arnders-Otto Plassen, Bedriftshelse 1, 1:03:39, 11. Tommy Haugen Søjdis, Sogndal IL, 1:03:41, 12. Runar Hatlevoll, Ornes IL, 1:03:53, 13. Magnus Lia, Team Olafsen Racing, 1:04:20, 14. Daniel Fluge, Jølster IL, 1:04:59, 15. Kjetil Strømmen, Førde IL Langrenn, 1:09:07, 16. Vegard Wathne, Syril, 1:13:56, 17. Maths Listou, Kattøyra Sankarlag, 1:32:43.

M35-39: 1. Kristian Losnegard Karlsen, Sogn Espresso, 58:01, 2. Daniel Kvåle, Team Intersport Sogndal, 58:17, 3. Hallvard Seim Lysne, ÅTIL, 1:01:05, 4. Håvard Fuglesteg, IL Fanaråk, 1:01:12, 5. Anders Nystuen, Nordbohus Sogn, 1:03:37, 6. Tommy Havellen, Hestnes Motbakkalag, 1:04:48, 7. Jon Arve Hatlevoll, Barsnes IL, 1:07:41, 8. Sølve Moe, Hafslo Innebandy, 1:11:44, 9. Mathias Grehl, No team, 1:17:27, 10. Styrk Hofslundsengen, Hafslo IL, 1:20:29, 11. Vidar Fjøsne, Dalen Ultra, 1:24:48, 12. Marius Sandvik, ABB B.I.L Bergen, 1:28:18.

M40-44: 1. Sverre Nesdal Aske, Fjellhug Vereide, 54:47, 2. Roy Olsen, IL Jotun, 1:01:26, 3. Erik Skjerdal, IL Bjørn, 1:04:28, 4. Erik Stavø, Sogndal IL, 1:07:04, 5. Bjørn Arild Grindhaug, LuR, 1:08:03, 6. Andreas Iversen, ABB, 1:26:18.

M45-49: 1. Per Ove Walaker, IL Fanaråk, 56:57, 2. Jann Olav Tjønneland, Viksdalen IL, 58:22, 3. Per Eivind Gurvind, Førde IL, 59:26, 4. Jan Øyvind Bolstad, IL Fanaråk, 59:51, 5. Terje Gulbrandsen, BDO Innlandet, 1:01:32, 6. Stein Frode Tryti, Vik IL, 1:07:01, 7. Joar Sunde, Olden IL, 1:11:52, 8. Bjarte Lægreid, Hydro Årdal BIL, 1:13:09, 9. Roger Vigdal, Jostedal, 1:13:58, 10. Magne Kvalsøren, Luster Telemark, 1:14:07, 11. Ruben Kvalsøren, NTP, 1:21:27.

M50-54: 1. Arvid Brudevoll, Vik IL, 58:34, 2. Kjell Mundal, Fjærland IL, 59:09, 3. Bjørn Harald Bongom, Varegg/Fjellgeitene, 1:04:18, 4. Vidar Fosse, Vik IL, 1:10:22, 5. John Olaf Røhme, IL Bjørn, 1:15:49, 6. Harald Mo, Sauradnkameratadn, 1:21:22, 7. Jan-Erik Røneid, Hafslo IL, 1:23:32, 8. Kai Kvalsøren, NTP, 1:25:38, 9. Roger Barsnes, Hydro Årdal BIL, 1:30:36,   M55-59 1. Jan Ove Juliebø, Ørsta IL, 1:06:04.

M60-64: 1. Arne Leirdal, IL Bjørn, 1:21:39, DNF, Christian Prestegård, IL Fanaråk/Loen Aktiv, 00:00.

M65-69: 1. Anders Inge Hundere, Lærdal IL, 1:13:48, 2. Jon Ove Lomheim, Norconsult AS, 1:17:25, 3. Arne Ingjald Lerum, Sauradnkameratadn, 1:33:14. 

M70-74: 1. Trond Sundby, Balestrand IL, 1:17:24, 2. Hans Bjørn Kvalsvik, Florø TIF, 1:38:48, 3. Reidar G. Huus, Florø TIF, 1:39:00.

Til toppen