JUBEL: Desse gutane frå Sogndal kan juble for avansement til A-sluttspelet i Norway Cup. Foto: Privat.
JUBEL: Desse gutane frå Sogndal kan juble for avansement til A-sluttspelet i Norway Cup. Foto: Privat.

No er det vinn eller forsvinn

Få oversikt over korleis ditt lag gjer det på «verdas største fotballturnering».

Ekeberg/Årdal: Det heile starta med 420 lag på Ekebergsletta i 1972. 44 år seinare er det i alt 2.199 lag påmelde i det som i dag blir rekna som den største fotballturneringa i verda. I fjor var det 1.639 lag, så turneringa veks framleis.

Blant desse 2.199 laga finn ein fleire lag frå Indre Sogn. Her gir Porten.no deg ei enkel oversikt over korleis ditt lag hevdar seg på Norway Cup.

Artikkelen vert oppdatert med jamne mellomrom kvar dag.

Lærdal IL

Lærdal har med eit J15/16-lag 7-ar til årets Norway Cup. 

Søndre Land – Lærdal 1-2
Lærdal – Korsvoll 3-2
Ørsta – Lærdal 5-5
Lærdal – Flekkefjord 2-3

A-sluttspel: 
1/16: Oppegård – Lærdal 5-1

Årdalstangen IL

ÅTIL har med seg to gutelag til Norway Cup, begge i årsklassen G15/16 7-ar. 

ÅTIL G15/16 1
Langesund – ÅTIL 1 10-4
ÅTIL 1 – Moster 18-0
Tjørvåg – ÅTIL 1 6-1

B-sluttspel
ÅTIL 1 – Bergsøy 6-7 (staffer)

ÅTIL G15/16 2
ÅTIL 2 – Gjøvik/Lyn 4-1
ÅTIL 2 – Harlingerland JFV 0-9
Ballangen – ÅTIL 2 5-0

B-sluttspel
ÅTIL 2 – Giv Akt/Spangereid 2-3

Artikkelen held fram under biletet.

STORSIGER: ÅTIL innkasserte ein skikkeleg storsiger med 18-0 mot Moster.
STORSIGER: ÅTIL innkasserte ein skikkeleg storsiger med 18-0 mot Moster.

Sogndal IL

Sogndal har med seg fem lag til årets turnering, G14 1 og 2 7-ar, G15/16 11-ar, J14 11-ar og J15/16 11-ar.

Sogndal G14 1
Kvernbit – Sogndal 1 1-5
Herd – Sogndal 1 4-2
Sogndal 1 – Trønder-Lyn 4-3

A-sluttspel
1/32: Sogndal – Stegaberg 3-2
1/16: Sogndal – Hasundgot 1-2

Sogndal G14 2
Brumunddal – Sogndal 2 0-7
Trio – Sogndal 2 8-1
Sogndal 2 – Gjekstad & Østerøya 4-3

A-sluttspel
1/32: Langfjorden – Sogndal 0-5
1/16: Gjøvik-Lyn – Sogndal 1-4
1/8: Sogndal – Tingvoll 3-2
1/4: Hauketo – Sogndal 0-2
1/2: Sogndal – Fjellhamar (fr 09.00)

Sogndal G 15/16
Sogndal – Røa 0-5
Vaaler – Sogndal 2-1
Sogndal – Nesbyen 1-3

B-sluttspel
1/64: Åsane 3 – Sogndal 2-0

Sogndal J14
Sogndal – Jardar 4-0
Nittedal – Sogndal 2-3
Sogndal – Mathare United 1-1

A-sluttspel
1/16: Lørenskog – Sogndal 2-0

Sogndal J15/16
Fitjar – Sogndal 0-6
Deveronvale Girls – Sogndal 1-3
Sogndal – Ranheim 3-1

A-sluttspel
1/16: Sogndal – Skedsmo 2-1
1/8: Sogndal – Grei 2–4 (straffer)

Kaupanger IL

Kaupanger har med eit J14-lag 11-ar til årets Norway Cup.

Kaupanger – Bøler 2-0
Askøy – Kaupanger 2-1
Kaupanger – Gjøvik-Lyn 0-2

A-sluttspel
1/16: Fossum – Kaupanger 1-3
1/8: Kaupanger – Kolbotn 0-8

Syril IL

Syril har med seg fire lag til årets Norway Cup, G14 7-ar, J14 7-ar, J15/16 11-ar og J17/18/19 7-ar.

Syril G14
Sunnylven – Syril 5-6
Nordre Land – Syril 6-0
Syril – Halsnøy 0-3

B-sluttspel
1/16: Syril – Tertnes 2-1
1/8: Løvenstad – Syril 6-0

Syril J14
Blindheim – Syril 1-2
Lambertseter – Syril 0-3
Syril – Gossen 2-1

A-sluttspel
1/16: Syril – Skodje 1-3

Syril J15/16
Syril – Strindheim 3-1
Radøy/Manger – Syril 1-8

A-sluttspel
1/32: Syril – Søya 4-1
1/16: Syril – Asker 2-1
1/8: Hyggen/Lier – Syril 0-2
1/4: Syril – Langfjorden (fr 10.15)

Syril 17/18/19
Syril – Emblem 2-2
Syril – Amasone 7-3
Klæbu – Syril 2-3

A-sluttspel
1/4: Syril – Yukon Selects 5-2
1/2: Trygg/Lade – Syril 4-2 (straffer)

Bjørn IL

Bjørn har med seg tre lag til årets turnering, G15/16 7-ar 1 & 2 og J15/16 7-ar.

Bjørn G15/16 1
Bremnes – Bjørn 1 0-14
Flerkulturelt – Bjørn 1 1-1
Bjørn 1 – Bergsøy 2-0

A-sluttspel
1/16: Tjørvåg – Bjørn 5-2

Bjørn G15/16 2
Bjørn 2 – Manglerud Star 2-6
Langesund – Bjørn 2 3-5
Bjørn 2 – Bygland 0-2

B-sluttspel
1/16: Bjørn – Vik 1-3

Bjørn J15/16
Haramsøy/Nordøy – Bjørn 3-3
Mandalskameratene 2 – Bjørn 0-6
Bjørn – Fron 5-0

A-sluttspel
1/16: Selje – Bjørn 5-6 (straffer)
1/8: Mandalskameratene 1 – Bjørn 2-4
1/4: Bjørn – Saltdalkameratene 0-8

Hafslo IL

Hafslo har med seg to lag til Norway Cup, G15/16 7-ar og J14 11-ar.

Hafslo G15/16
Hødd – Hafslo 1-1
W.A football academy – Hafslo 6-0
Hafslo – Bud 1-10

B-sluttspel
1/32: Hafslo – Stockum 0-6

Hafslo J14
Hafslo – Surnadal 2-3
Rosendal – Hafslo 3-1
Hafslo – Skeid 1-2

B-sluttspel
1/16: Fron Fotball – Hafslo 1-0

Til toppen